התאמת צבע למבנה פנים

להתלבש על העסק שלך

איפור מעבר לצבע, כיסוי ואופנה, הוא אשליה של אור וצל, בעזרת אשליה זו נוכל לתקן, להצר ולאזן את מבנה הפנים ולכן שמחה להעניק לכם את המדריך המקוצר לכך, תהנו!

לפני הכל, חשוב לדעת

צבע כהה – (הכוונה כהה יותר מהעור) משקיע, מצר ומקטין. לדוגמא – סומק הוא כהה יותר מגוון העור (אלא אם כן הוא בעל גוון הברקה) ולכן הנחת סומק מתחת לעצם הלחי תצר את הלחי/הפנים.

צבע בהירצללית בהירה על עצם הגבה, תבליט את העצם,ותגביה את העין.השאיפה של כולנו היא לאיזון מושלם בפנים, המטרה לנסות לתת לפנים מראה "אובלי" אליפסי, דמוי ביצה.

במבנה כזה הפרופורציות הן שוות ובכך השגנו את אחת ממטרות האיפור האיזון והתיקון (אחר כך יבוא שלב הצביעה).

אבל ,לא כולנו "זכינו" במבנה פנים אובלי, אבל אל דאגה, הנה טיפים לתיקון כל סוגי מבנה הפנים, אז לעבודה:

עגול
מבנה פנים עגול (לא קשור למשקל) הוא כזה שאם ניצור רדיוס דמיוני בפנים, האורך יהיה שווה מכל הכיוונים. פנים עגולות בדרך כלל יוצרות מראה רך ,תמים, מזמין ולא מאיים דוגמא- נינט, לסוג פנים כזה דרוש חיטוב והצרה.

רצוי לקחת גוון סומק/מייק אפ כהה מגוון העור, ולהצליל /להצר באזורים הבאים:

  •  מתחת לעצם הלחי בכיוון זוויתי
  • באזור הלסתות
  • באזור המצח

מומלץ לא לאפר לחיים באופנת העיגולים הורדרדים כי אז נרחיב ונעגל את הפנים. לעבוד יותר עם קווים וגבולות: איילינר,עפרון שחור בעין, גבה זוויתית, שפתיים תחומות, איפור מטושטש נראה "רחב" יותר. על מנת להצר את מראה הפנים כדאי לעבוד עם גוונים "מאט" שיצרו ולא יבריקו את הפנים

מרובע
מבנה מרובע הוא ממשפחת מבני הפנים הרחבים. המייחד את המבנה הזה הוא ההקבלה הסימטרית יחסית בין הלסתות לרכות והמראה הנוצר הוא מבנה חזק אסרטיבי,"גברי", דוגמא- אילנה דיין, שלי גפני.

במבנה זה המטרה להצר ולרכך מעט את המראה "הקשה": של הפנים. לכן נשתמש בגוונים כהים, מאט, אבל בטכניקת העבודה נעבוד בטשטושים, קווים רכים.

מומלץ להשתמש במייק אפ/ סומק בגוון כהה יותר מגוון הפנים נשתמש עם מברשת או ספוגית להצללה\הצרה בצידי הלסתות והרכות מצח ולחיים רכות.

משולש
ממשפחת המבנה הארוך. מבנה פנים משולש הוא כשמו כן הוא, רחב במצח וצר באזור הסנטר הרצון שלנו הוא לצמצם ולאזן את האזור הרחב ולטשטש את האזור המחודד- סנטר.

מומלץ להשתמש במייק אפ/ סומק בגוון כהה יותר מגוון הפנים עם מברשת או ספוגית להצללה\הצרה באזור המצח +בקצה הסנטר.

כדאי לעבוד עם גוונים כהים יוצר באזורי עיניים ולא בהירים שירחיבו את האזור העליון של הפנים. על מנת לטשטש את המראה מחודד יש לפזר מעט סומק לכיוון האף אבל לא זוויתי מידי. שפתון בהיר או מבריק יעניק תחושה של רוחב לחלק התחתון של הפנים.

ארוך
מבנה זה פשוט צר וארוך כשהטרה היא לתת תחושת רוחב ולא להאריך יותר, כאן נעבוד בעיקר בקווי רוחב.

כלומר הנחת סומק מאוזן לאוזן, גבה ישרה ופחות גבוהה, לחיים עגלגלות, שפתיים רכות ולא מחודדות. גוונים בהירים ואפילו מבריקים יראו נפלא כי ירחיבו ויפתחו את הפנים.יש להימנע מזוויות חדות,"שפיצים" אלא כן לאמץ את המראה הרך, המטושטש.

עוד מאמרים בנושא…

אופנה

שמלות או לא להיות

השמלה ממשיכה לככב במדורי האופנה כפריט חובה גם בקיץ הזה. איך לבחור את השמלה הנכונה למצב הרוח ולסטייל שאנחנו רוצות לשדר, איך לפלפל אותה בגוונים ובדפוס אופנתי.

קרא עוד »
בלוג

כללי אירוח עסקי- קוד הטקס

בארוחה עסקית פורמלית הכול מוקפד ורווי גינוני טקס. אלא שכמעט אף אחד מאיתנו לא נולד עם מפת סידורי הישיבה בארוחה פורמלית, וכדי להצליח יש להבין את הקודים המוסכמים.

קרא עוד »
בלוג

יש אלוהים: הגזרה הנמוכה בחוץ

אחרי שלטון האימים של הגזרה הנמוכה, קו המותן עולה סוף סוף למקומו הטבעי. ולא רק הוא משתנה. אופנת חורף 2004 תהפוך את ישראל למקום הרבה יותר שמח. אורלי שי עם הטיפים החמים.

קרא עוד »
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
גלילה לראש העמוד