אורלי שי מסבירה מדוע התאמת צבע על פי שיטת צבעים חמים/ קרים היא בלוף אחד גדול, ומגישה לכם שיטה רבת שנים שמוכיחה את עצמה. תתחדשו

קרה לכם פעם שעמדה מולכם מוכרת או מתאמת אופנה שפסקה בהחלטיות מהו הצבע שמתאים לכם? זה קרה לי בשבוע שעבר. מתוך סקרנות נכנסתי להרצאה בנושא התאמת צבעים וסגנון. המרצה נראתה מצוין ודיברה על התאמת צבעים בביטחון מלא – מלא בטעויות וחוסר דיוק. היא השתמשה בשיטת צבעי חורף/קיץ, חמים/קרים, באותה שיטה אני לימדתי לפני יותר מעשר שנים.

הטעות בשיטת צבעי החורף והקיץ שהיא מבוססת רק על גוונים, גוונים כהים או בהירים, ולא על בסיס הצבעים הטבעי, שיש בכל אחד מאיתנו. כשמלמדים אסטטיקה, מאיפור ועד אדריכלות פנים, נושא התאמת הצבעים בנוי על צבעים משלימים ומנוגדים. עם הידע הזה נחזור להרצאתה של המתאמת. היא העמידה את גברת אדמונית עם לחיים אדומות, ופסקה בלי הרבה הסברים "את צבעי חורף!".

צבעי חורף הם הכהים יותר (בורדו, אפור, כחול כהה), וצבעי הקיץ הם הבהירים יותר (ורוד בייבי, תכלת, צהוב לימון). על פי השיטה הזו ורוד בהיר (אדום עם הרבה לבן) ייכלל כצבע קיץ, ובורדו (אדום בתוספת גוון שחור) יהפוך לצבע חורפי למהדרין. תסכימו איתי שבלי להבין הרבה, לגברת עגבנייה, שסבלה מעודף אדמומיות, לא יתאים שום אדום חורפי או קיצי, הם רק יאדירו ויחזקו את האדמומיות.
כולנו החוורנו כשהוצמדה לאדמונית פיסת בד אדומה, ברגישות ובמהירות החליפה מתאמת האופנה את הבד הצבעוני לבא אחריו בלי הרבה הסברים (כי אין לה).

כדי להתאים צבע באופן נכון יש לקחת כמה דברים בחשבון:

ראשית, למי מתאימים את הצבע. כשבאה אליי לקוחה סולידית, כזו שמשתדלת לשדר אצילות וחשיבות מאופקת, גם אם הפוקסיה (ורוד חזק) הוא צבע אופנתי ופשוט מדהים עליה, אני ארסן את עצמי ואתאים לה צבעים מאופקים יותר.

שנית, זיהוי הצבעים השולטים. חשוב לשים לב לצבע העור, העיניים והשיער. ושלישית, בדיקת בהירות/כהות גוון העור. בדרך כלל לבעלי גוון עור כהה יחמיאו בגדים בגוון בהיר יותר ולהיפך. שחור ולבן הם גוונים ולא צבעים לכן כשהם טהורים הם בדרך כלל מתאימים לכולם.

כל הצבעים נגזרים מערבוב של צבעי הבסיס האחד בשני – צהוב, אדום וכחול. צבעים נוגדים, הם אלו שעוזרים לנו להעלים חסרונות או להדגיש מעלות, צבעים אלו נמצאים מול צבע היסוד במשולש הצבעים כדי שזה יהיה ממש קל להבין, הביטו במשולש הצבעים. אם זיהיתם שאחד מהצבעים הוא השולט במראה שלכם, השתמשו בצבע הממוקם מולו במשולש כדי לטשטש אותו, או הוסיפו ממנו כדי להדגיש אותו.

ועוד דוגמא מחיי היום יום (שלי לפחות) נכנסתי עם חברה, גי"נג"ית ואדומת עור, לחנות תכשיטים. היא רצתה להתאים לעצמה תכשיט ליום יום. הכלל הראשון שסיפקתי לה היה שצבע זהב (במיוחד 24 קראט) לא נראה טוב על בעלי פיגמנטים צהובים ואבן אדומה תדגיש את העור האדמומי ממילא. המוכרת, שגם לה היו לא מעט ג"ינג"ים על הפנים, התערבה "מה פתאום? איזה שטויות!", החלטתי לעשות ניסוי במקום, התאמתי לחברתי טבעת מזהב לבן (צבע כסף) משובץ באבן תכלת על יד אחת ובשנייה טבעת זהב אדמדם עם אבן סגלגלה/אדומה.

זה היה ברור בלי שום צל של ספק, ביד הענודה תכשיט בצבעי תכלת וכסף, כל הפיגמנטים הצהובים והאדמומיות נעלמו! לעומת זאת היד עם טבעת הזהב והאבן הסגלגלה/אדומה, נראתה כאילו יצאה מהתנור, או לפחות אחרי שעה של הדחת כלים במים חמים. מוכרת התכשיטים הוותיקה זחלה אל מאחורי הדלפק בחיוך נבוך.

בקיצור, ניסוי וטעיה יוכיחו לכם בקלות. את התאמת הצבעים חשוב לבדוק מול מראה. הדרך הטובה ביותר לבחון מה מתאים היא ללבוש חולצת טי שירטס בצבע אחיד (למשל, של פוקס), שתתן לכם אינדיקציה לגבי הצבע הטוב ביותר.

עוד מאמרים בנושא…

בלוג

איך תחטבי ישבן סורר

התחתונים תקועים ולא נעים לך להוציא? הישבן נראה פחוס? נראה שאת לובשת תחתונים שלא מתאימים לך. אורלי שי מתחה ובדקה ובנתה לנשים את המדריך השלם לבחירת תחתונים את המצבים הבאים כל אישה מכירה: יש לך

קרא עוד »
להתלבש על העסק שלך
בלוג

להתלבש על העסק שלך

פתחת לך עסק? החלטת לצאת בקרירה חדשה או שאת סתם רוצה לרענן את המלתחה העסקית שלך? אורלי מעצבת לך סטייל משרדי והפעם שתי מערכות לבוש לחורף מוצלח בעסקים.

קרא עוד »
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
גלילה לראש העמוד