מילון מונחים

A גזרת

חיתוכי בד המשווים לבגד את צללית מבנה הגוף הנשי ונפתחים בשולי הבגד בדומה לגזרת האות A .

קרא עוד »

אבזור

התאמה בין המסר של "האני" הפנימי והחיצוני בהתנהלות הפרטית והעסקית. כתבות, מאמרים קורסים סדנאות ויעוץ אישי ככלי לשיפור התדמית והדימוי אשר אדם או ארגון מבקשים ליצור. גיבוש עיצוב התדמית בעזרת לבוש, שפת גוף, דיבור, מאפייני הקול ,סמלי סטטוס, נימוסים ועוד. קודי התנהגות ביבשות השונות, במפגשים אישיים ובמפגשים עסקיים, איך לאמץ סגנון אישי ייחודי להצלחה אישית ועסקית.

קרא עוד »

אבן חן

אבן שהיא מחצב או מאובן. ברוב המקרים עיבוד וליטוש אבני החן מעלה את ערכן הכספי. משתמשים באבני חן כתכשיטים, כמטבעות חליפין, כמקורות אנרגיה, וכחומר גלם ליצירות אמנות. אבני החן נמצאות במלאי מוגבל בכדור הארץ ונדרש מאמץ וכוח אדם רב בכרייתן מהאדמה, כתוצאה מכך ערכן רב ומיצרים חיקויים מלאכותיים בדמותן.

קרא עוד »

אדום

אחד מצבעי היסוד, צבע האהבה, שימש גם כצבען של המהפכות באירופה כמו "החולצות האדומות."

קרא עוד »

אוונגרד

מילה צרפתית שמובנה "חיל  חלוץ" המציינת יצירות אומנות או אמנים החורגים מהמסורת הקלאסית האקדמית כדי לערוך ניסוים בתפיסה אומנותית בדרך משלהם. בעולם האופנה משתמשים במילה אוונגרד לציין קולקציות פורצות דרך, חדישות שלב אחד לפני הגדרתן כאופנתיות.

קרא עוד »

אופנה

המילה אופנה אומצה על ידי חצר המלוכה האנגלית שם התקבלו צורות הלבוש מארצות אירופה השונות והיה מקובל לומר: "מתלבשים על פי האופן הספרדי" או על פי האופן הצרפתי. ולכן  המילה "אופן" (MODE) קיבלה משמעותחדשה- "אופן הלבישה" פירושו בעצם אופנה

קרא עוד »

אופנה עילית

אופנה ברמה גבוהה מאוד של עיצוב, דיגום ותפירה. אופנה עילית מיוצרת על פי מידות הגוף של הלקוחה ולפיכך נדרשות מספר מדידות ליצירת הבגד המוגמר. מעצבי האופנה העילית מציגים את אוספיהם פעמיים בשנה בפני הקהל והתקשורת ומחירי הדגמים שלהם מרקיעים שחקים.

קרא עוד »

אופנה, סטייל ותדמית

תחזיות אפנה וטרנדים ככלי המשפיע על תפיסת היופי התדמית והסטייל האישי. כתבות וסדנאות החושפות את כל הסודות מאחורי עולם האפנה והזוהר נכון/לא נכון, תחזיות אופנה , מגמות שיאפיינו את העונה הקרובה, מותגים, תצוגות, חנויות אופנה וסטייל, סלב מתלבשים, איך קונים אופנה בלי להיות קרבנות אופנה, מושגי יסוד מעולם עיצוב האפנה, מעצבים, אייקני אופנה ידועים ועוד.

קרא עוד »

אורגנזה

אריג משובח העשוי במקור ממשי או מכותנה עדינה. החל ממלחמת העולם השנייה הוא מיוצר גם מראיון ומסיבים מלאכותיים אחרים. תכונותיו: קל משקל, עדין, מבריק, שקוף ובעל מרקם פריך המאפשר לשמור על צורת הבגד.

קרא עוד »

בארוק

הסגנון האמנותי ששלט באירופה מסוף המאה ה-16 ועד תחילת המאה ה-18. הבארוק, היווה המשך לסגנון המנייריזם שקדם לו והתאפיין בריאליזם רב משופע ברגשיות, דינמיות ופאר.

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד