מילון מונחים

כומתה

כובע עגול עם חלק עליון שטוח שנועד לגבר או לאישה היושב בצורה הדוקה על הראש, ניתן לסדר את חלקו העליון בצורות שונות  לרוב מופנה לצד אחד. כומתות נחבשו לראשונה על ידי איכרים באסקים והיו עשויים מצמר. כיום כומתות עשויות לרוב מלבד. כומתות מזוהות עם מבחר של אנשים שונים ונקשרה במשך שנים למראה הצרפתי הסטריאוטיפי (למרות העובדה שכומתות הן מראה נדיר בצרפת בימנו) ובעיקר לאיכרים, אמנים, ציירים ואינטלקטואלים צרפתיים ולבמאי קולנוע עד שנות השמונים ואז בהשפעת הבמאי סטיבן שפילברג ואחרים החליף אותה כובע המצחייה.

קרא עוד »

כפתור

המרכיב העיקרי בין הגורמים הטכניים הקשורים בהכנות לפתיחתם וסגירתם של בגדים, אלה דיסקיות או גושים המחוברים לבגד כדי להדק אותו בהעברתם דרך לוללאות. כפתורים עיכולים לשמש גם לקישוט. לכפתור שתי מידות שהן מרכזיות לכמה חישובי יסוד- הקוטר והעובי.

קרא עוד »

כתום

צבע המתקבל בערבוב שבין אדום לצהוב, צבעו של התפוז, מסמל גם התנגדות לתכנית ההתנתקות,בגלל צבעו הכתום של דגל רצועת עזה.

קרא עוד »

כתפיות

הכתפיה באה לתמוך במשקל החזה עם לבישת החזייה או הגופיה. את אורכן של הכתפיות ניתן לכוון באמצעות טבעות כיוון מיוחדות  ורוחבן  צריך לעמוד בדרישות פונקצליות של סוגי חזיות שונות מבחינת מראה אופנתי, התאמה אופטמלית לגוף ונוחות לבישה גבוהה. כתפיות ניתן למצוא במספר סוגים וצבעים כגון: סילקון, כותנה ואפילו כקישוט לחזייה העשוי מחרוז פלסטיק או מקרסיטלי סברובסקי.

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד