מילון מונחים

קוביזם – Cubism

סגנון אמנותי שהתפתח בתחילת המאה ה- 20 ומקורו בציור המפורסם של פאבלו פיקאסו "העלמות מאביניון" . בציור זה נעשה ניסיון ראשון מסוגו לצייר גוף אנושי ולהראותו מכמה זוויות אפשריות בה בעת . מאפייני הסגנון הם צורות גיאומטריות שטוחות הבאות במקום צורות טבעיות (נטורליסטיות) . הציירים הבולטים של סגנון זה הם : פאבלו פיקאסו וג'ורג' בראק .

קרא עוד »

קולקציה

מגוון הדגמים לעונה החדשה, המוצגים על ידי מעצבי האופנה לקניינים ולנציגי המדיה. האוספים החדשים מוצגים פעמיים בשנה בתצוגות אופנה ראוותניות המיועדות לקהל נבחר.

קרא עוד »

קולר

צווארון המקיף את הצוואר כמו קולר של כלב ומשאיר את הכתפיים חשופות. אחד מחידושי האופנה של מדלין ויונה אשר כיום ידוע בעיקר כ"צווארו גזרת מרלין מנרו".

קרא עוד »

קונפקציה

ייצור המוני. ייצור בגד בתהליכים תעשייתיים בכמויות גדולות, במידות ובצבעים שונים.

קרא עוד »

קופרוז

קופרוז היא תופעה בעור שגורמת לו להראות אדמומי. המונח מקורו מהשפה הצרפתית שפרושה "ראש אדום " או בשפתו הרפואית טלאנגיקטזיס התרחבות כלי דם רחיקניים (נימים ועורקיקים) של השכבות השטחיות של העור המשוות לו מראה אדמדם. התופעה הזו עלולה להופיע כחלק מתסמינים של מחלות שונות או תוצר מאוחר של טיפול הורמונלי ממושך, לכן מומלצת בדיקת רופא עור. הטיפול נע בין הסתרה במייקאפ ,ועד לייזר,פוטודרם, גלי רדיו ועוד.

קרא עוד »

קוקו גבריאל שאנל

1883-1971, מעצבת אופנה צרפתייה. החלה את פעילותה בשנות ה־30 של המאה ה-20 , עיצוביה מהווים מהפכה בדפוס הלבוש הנשי, כיוון שהיא ויתרה על השימוש במחוכים ,עיצוביה התאפיינו בפשטות ובאלגנטיות, מאופיינים בקווים גיאומטריים וצורות פשוטות, מאוד פונקציונצלים ונוחים לעבודה. החידושים,הטלטלות וצווי האופנה המפתיעים שהנחיתה. שאנל התפרסמה בזכות עיצוב שובר מוסכמות, שהתבסס על פשטות ונוחות. היא זו שהלבישה את הנשיים המכנסיים ואפילו את השיזוף, שנקשר אז עם פשוטי העם, הפכה ל"שיק". הבושם שלה "שאנל 5" יצא ה- 1921 , והפך אותה לאישה עשירה מאוד.הבושם היה הניחוח הראשון שלא היה מזוהה עם

קרא עוד »

קורס סטיילינג

את מוזמנת למסע מופלא בו החיצוניות פוגשת את תת המודע והופכת אותו לכלי להתקדמות והעצמה אישית. תשכחי כל מה שחשבת על סטיילינג … אורלי שי,  מוכיחה שאופנה ועיצוב זה לא סובייקטיבי וגם לא אומנות – זה לגמרי מתמטיקה ומדעים מדויקים. הקורס נועד ליצר הלימה בין המראה שלנו לחוזקות הפנימיות שלנו. אופן העברת התכנים: אורלי שי, בהדרכה פרונטאלית באמצעות מצגות דידקטיות, הדרכה קבוצתית ואישית, מלמדת קורס סטיילינג את עקרונות "שיטת אורלי שי",  שייתורגמו לכללים שייושמו על כל משתתפת באופן אישי. אופי הקורס: קורס סטיילינג, קורס מקצועי בעל אופי אישי, לנשים מעל גיל 35, עד כ

קרא עוד »

קריסטלים

קריסטלים מיוצרים ממינרל ששמו קוורץ. איכות הקריסטל נמדדת בדחיסות החומר ובאופן החיתוך שלו – ככל שהחומר דחוס יותר כך עולה איכות האבן. חיתוך נכון יגרום לשבירת קרני האור בקריסטל. כדי שהאבן המלאכותית תנצנץ למרחקים הוסיפו לבסיסה ציפוי רקע מתכתי שגורם לקריסטלים לנצנץ יותר. רוב הקריסטלים מקבלים את צבעיהם המרהיבים באמצעות תוספי צבע מלאכותיים.

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד