מילון מונחים

ז´אן קוקטו – Jean Cocteau

אמן רב תחומי שעסק בעיצוב תפאורות לתיאטרון , בציור ואיור ובכתיבת מחזות ושירים . נולד בצרפת והיה קשור לעולם האופנה בשל קשריו ההדוקים עם מעצבת האופנה אלזה סקיאפרלי . בתפיסתו העיצובית נטה לזרם הסוריאליסטי ובסגנון זה עיצב אביזרים יוצאי דופן לסקיאפרלי . קוקטו נחשב לאמן שונה ומקורי וזכה להערכה רבה בתקופתו.

קרא עוד »

ז´אן קוקטו – Jean Cocteau

אמן רב תחומי שעסק בעיצוב תפאורות לתיאטרון , בציור ואיור ובכתיבת מחזות ושירים . נולד בצרפת והיה קשור לעולם האופנה בשל קשריו ההדוקים עם מעצבת האופנה אלזה סקיאפרלי . בתפיסתו העיצובית נטה לזרם הסוריאליסטי ובסגנון זה עיצב אביזרים יוצאי דופן לסקיאפרלי . קוקטו נחשב לאמן שונה ומקורי וזכה להערכה רבה בתקופתו .

קרא עוד »

זאבו

מקל דק (עדיף מעץ) שקצהו שטוח, תפקידו להרחיק את העור המונח על בסיס הציפורן כדי לחשוף את בסיס הציפורן ולשוות לה מראה ארוך יותר. כדי לא לפצוע את העור מומלץ לרכך אוו בעזרת מים חמים או קרם מרכך מיוחד.

קרא עוד »

זאק דוסה

מעצב אופנה צרפתי. אחד המעצבים הידועים מסוף המאה התשע עשרה ובתחילת המאה העשרים. דוסה ירש מסבו סלון לבגדים תחתוניים והחל לנהל אותו בטרם מלאו לו 20. בשנת 1875 הוא פתח סלון לאופנה עילית בפריס והיה ידוע בשמלות הנשף שעיצב , בחליפות המחויטות בקפידה ובמעילים עטורי הפרווה. שחקניות, נשות אצולה ונשות חברה העדיפו את יצירותיו על פני אלה של המתחרים בזכות איכותם המעולה של האריגים והתפירה. סגנונו מאופיין בשמלות משי מעודנות בצבעי פסטל חיוורים ובשימוש בפרווה באופן שונה. בתחילת המאה העשרים מצדד דוסה בעמדתם של שוללי המחוך אך המשיך

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד