מילון מונחים

סאטן

סאטין: בניגוד למה שרבים חושבים סטין אינו בד אלא צורת אריגה של בד בה אופן שילוב החוטים זה בזה יוצר את הברק הידוע. בדי סטין נארגים מסיבים שונים ממשי עד צמר אופן טוייתם יוצר מעבר למראה זוהר או מבריק גם תחושת חלקות ונעימות זו אחת הסיבות מדוע מצעים מסיב כותנה הארוגים באריגת סטין נחשבים לנעימים במיוחד.

קרא עוד »

סארונג

לבוש מסורתי לגברים ונשים בדרום מזרח אסיה (אינדונזיה בעיקר). מורכב מפיסת אריג צבעונית ודקה ומקופל באזור המותניים כך שהוא נתלה כחצאית או שמלה.

קרא עוד »

סארי

בגד הודי מסורתי הכולל יריעת בד מלבנית שאורכה חמישה מטרים, הנלבשת מעל חולצה וחצאית הבד, בד"כ דק מאוד בגלל החום הרב בהודו.

קרא עוד »

סוריאליזם

זרם אמנות שרווח באירופה בין שתי מלחמות העולם, הפירוש המילולי של המושג הוא "מעל למציאות". האמנות הסוריאליסטית הושפעה מן התיאוריה הפסיכואנליטית של פרויד וביטאה את ההיבטים הנסתרים, הדמיוניים והפנטסטיים של חיי היום-יום. הסגנון הסוריאליסטי מתאפיין בשינוי פרופורציות וצורות מתאר של עצמים מוכרים והפיכתם לשונים ומוזרים. שינויים אלה מקנים ליצירה הסוריאליסטית אווירה של חלום המעוגן בנופים דמיוניים הנפתחים אל אופק אין-סופי. בין האמנים המייצגים זרם זה נמנים הציירים: סלוואדור דאלי ורנה מגריט.

קרא עוד »

סטיילינג

המחשה ויזואלית של תרבות. בניית סגנון חדש ואוונגרדי תוך שיחזור הישן או המחשת הקיים, בעזרת שימוש בסמלים, צבעים, ביגוד, בדים,אבזרים, רקעים שונים, תאורה ואפילו ריחות וטקסטורות. כל אלה יוצרים בסופו של דבר מראות, תמונות ורקעים בעלי משמעות ואמירה המפורשת כסגנון.

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד