מילון מונחים

חגורה

החגורה נולדה על מנת להדק שמלות,חצאיות או מכנסיים לקו המותניים כמו גם ארנקים וכלי נשק. כמו כל דבר פונקציונאלי אנחנו הנשים הגדלנו להשתמש בו בעיקר כאבזור אסטטי שתפקידו להדגיש את הנשיות והסקסאפיל שלנו. מכאן נולדה לה חגורת המותניים. מחגורה צרה עד מחוך של ממש הדוחס מחטב ומצר את מראה קן המתניים. מיקום החגורה מושפע מצו האופנה. קו החגורה עולה או יורד כאשר הקו הגבוה יותר נקרא אמפיר והוא יושב בדיוק מתחת לחזה, קו המותניים יושב על החלק הצר יותר של המותניים (מעל הפופיק) וקו הירכיים מתחת לפופיק. היום בשונה

קרא עוד »

חום

צבע המתקבל מערבוב של כמויות קטנות של: אדום וירוק, כחול וכתום, צהוב וסגול, או כחול , צהוב ואדום. הוא צבע האדמה

קרא עוד »

חזייה

המשימה המקורית של החזייה הייתה שמירה על הצורה הטבעית של החזה ובנוסף הדגשה או שיפור של המראה שלו. חזייה יכולה למלא את המשימה הזו רק אם הגזרה שלה מתאימה לצורות גוף, ואז איננה מגבילה את חופש התנועה. קיימות גזרות רבות של חזייה.

קרא עוד »

חזייה מרופדת

חזייה מרופדת כוללת חלק מיוחד בצורה גביע המוכנס לתוך הגביע ומיועד להגדלה של מראה החזה או ליצירת רושם של גביע מלא. הריפוד עשוי מחומר קל, מאפשר חדירת אוויר ולא גורם להתחממות או לחצים.

קרא עוד »

חזייה, מחזיק רצועות

רצועה שקופה מסיליקון שמקרבת בין כתפיות החזייה ועוזרת לכוון את מיקום הכתפיות בהתאם לבגד. הרעיון מצוין אבל התוספת עשויה פלסטיק לא גמיש שנדבק לעור.

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד