מילון מונחים

צבעי היסוד

כצבענים (פיגמנטים) הם אדום, צהוב וכחול; ערבובם, מאפשר לייצר את כל שאר הגוונים. באור צבעי היסוד הם אדום, כחול וירוק. השילובים השונים ביניהם יוצרים את כל צבעי הספקטרום. בשילוב כל צבעי היסוד של האור יוצר אור לבן. צבעי היסוד, בין אם הם צבענים ובין אם הם צבעי אור, אינם יכולים להתקבל מערבוב של צבעים אחרים.

קרא עוד »

צילנדר

כובע הצילנדר אשר זכה להנצחה סרטי פרד אסטר נכנס לאופנה ב1930  ונשאר הסמל המבוהק להידור הגברי. היום רואים אותו לעיתים רחוקות , בד"כ עם מעיל כנפות באירועים חגיגיים או רשמיים מאוד.

קרא עוד »

ציפורניים – בנייה וציפוי בחומרים אקריליים (פלסטיק)

ציפוי והארכת ציפורניים על ידי חומרים אקריליים (פלסטיק) נעשים במספר אופנים: מריחת חומר אקרילי, טבילה באקריל או מריחת ג"ל אקרילי. בכל השיטות יש לשייף ראשית את הציפורן הטבעית שלך כדי לקבע את החומר. ניתן לביצוע בכל סלון לבניית ציפורניים, רצוי מאוד אצל מעצבת בעלת תעודה.

קרא עוד »

צלוליטיס

הצטברות תאי שומן מתחת לעור. נוזלים וחומרי פסולת רעילים חודרים אל בין תאי העור. בעקבות זה העור מקבל מרקם שנרקא עור קליפת התפוז", מפני שהעור לא חלק ובעל מרקם גבשושי". חלק מהנשים הסובלות מתופעה זו הן נשים בעלות משקל עודף, אך אנו נתקלים בתופעה זו גם אצל בחורות רזות.צלוליטיס מצוי רק אצל נשים והוא גם קשור לאיזון ההורמולני. רואים אותו בדרך כלל בירכיים ובישבן.

קרא עוד »

צללית

קווי המתאר של הבגד מוגדרים כצללית . צללית הבגד מושפעת מנטיות האופנה המקובלות לתקופה והיא משתנה על פי תכתיבי האופנה המעודכנים . בשנות ה- 50 שונו הצלליות בתדירות רבה וקיבלו את השראתן מן האותיות הלטיניות .

קרא עוד »

צללית A

צללית המתרחבת מקו החזה כלפי מטה . היא הוצגה לראשונה ע"י דיור בחורף 1955.

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד