מילון מונחים

תדמית – לימודים

קבלת כלים לעיצוב מראה וסגנון תוך שימוש בפרטי לבוש, צבע ואבזרים קיימים, בהתחשב באווירה, נתוני גוף, ביטוי שיווקי נכון של המתלבש, נוחות ועוד..

קרא עוד »

תחזיות אופנה

הצעות מאוירות של צבעים וצלליות אופנה היוצאות לאור על ידי גופים מסחריים ומיועדים לשימושם של יצרני ומעצבי אופנה. מעצבי האופנה המפורסמים כיום בבירות העולם הם שקובעים, למעשה את תחזית האופנה לעונות שיבואו. התחזית נקבעת על פי הבגדים שהם מציגים על מסלולי התצוגות פעמיים בשנה, הן מבחינת פריטי הלבוש והן מבחינת הבדים והצבעים. תחזית האופנה מופיעה כ: 12-18 חודשים לפני העונה ומתווה את הקווים המומלצים לאותה עונה. בדרך כלל מוצגות ארבע צלליות שונות המייצגות כל אחת מראה שונה.

קרא עוד »

תחרה

פיתוח של רקמה על בד פשתן דק,שממנו הוצאו חוטים כך שהרקמה יוצרת דוגמה מחוררת בתוך הבד.מאוחר יותר הומצאו רקמות איטלקיות שאפשרו להוסיף "דוגמה באוויר" סביב שולי הבד ומכאן התפתחה התחרה כחומר נפרד מהבד.

קרא עוד »

תך גימור

משמש באפליקציה – כאשר ממקמים בד ששוליו גלויים על בד אחר. מטרתו למנוע משולי הבד להיפרם תוך הצמדת הבד למשטח בד גדול יותר. נקודת הכניסה נמצאת מעט לתוך החלק עבורו מבצעים גימור, ונקודת היציאה נמצאת ממש מעבר לשוליו. גם כאן מעבירים את המחט דרך הלולאה של התך הקודם. התוצאה היא חוט הממסגר את פיסת הבד, וקוי חוט קטנים הפולשים פנימה לתוך הבד.

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד