מילון מונחים

מארק בוהן – Marc Bohan

מעצב אופנה יליד פריס,את ניסיונו באופנה רכש בשנים 1945-1958 עת שימש מעצב זוטר בבתי האופנה של פיגה, של מולינה ושל פאטו. ב- 1958 מונה בבית דיור כמנהל הסניף שלו בלונדון, ושנתיים אחר-כך נקרא לשוב לפריס ולתפוס את התפקיד של המעצב הראשי בבית דיור (לאחר שאיב סאן לורן פוטר). בשנות ה- 60 נחשב בוהן למעצב המסוגל להפוך את אופנת הרחוב לאופנה עילית ולשמר בה את הרוח הצעירה של התקופה. האוסף המפורסם ביותר שלו עוצב ב- 1966 בהשראת הסרט "ד"ר ז"יוואגו". בוהן ידוע בסגנונו האלגנטי ובשמלות הערב שלו העשויות מאריגים אקזוטיים.ב-

קרא עוד »

מהפכה התעשתיית

שם כולל למסך שינויים חברתיים וכלכליים. מעבר ממצב שבו רוב האוכלוסיה חיה בכפרים ומתפרנסת מחקלאות, למצב שבו עיקר התעסוקה היא בתעשייה ורוב האוכלוסיה חיה בערים.

קרא עוד »

מוהיר

אריג העשוי מצמר אנגורה בעל שיער ארוך ומבריק . אריגי המוהיר נארגים באופן רפוי ומשולבים בהם לעתים גם סיבי צמר או משי . המוהיר משמש בעיקר למעילים , מקטורנים ובגדי חורף למיניהם.

קרא עוד »

מחוך

תפקידו של המחוך רצועה שמצמצמת את היקף האיבר עליה היא מולבשת להצר היקפים תוך דחיסת האיברים וצימצום הנפחים ביניהם זו דרך מלאכותית להצר את המותן. חלק אחד מבד אלסטי שמחטב את הגזרה בחוזקה או מתקן אותה במעט.המחוך מרים את החזה מעלה כדי שיראה שופע יותר, ובו בעת נועד לתת לגוף מראה דקיק, אך הוא מפריע לתנועה ולזרימת דם חופשית ,במאות הקדומות בגלל שהיה מולבש צמוד מאוד לגוף גרם לא פעם להתעלפויות ולבעיות אורתופדיות.

קרא עוד »

מחטב

תחתון קצר או ארוך שמחטב את הבטן, המותניים והחלק העליון של הירכיים. בזכות האלסטיות אין הגבלת תנועה.

קרא עוד »

מידות חזייה

בחזייה האותיות A-G מסמנת את נפח גביע החזייה ואלו המספרים (65, 70,75) מסמנים את היקף בית החזה. השילוב בין השניים יוצר את מידת החזייה הנכונה.

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד