מילון מונחים

יהלום

נחשב לאוצר טבע, מינרל קשה המורכב מפחמן בלבד. גביש היהלום הוא תמניון וזו אחת מצורות הופעתו של הפחמן בטבע. צבעו לבן עד שקוף, אך לעיתים ניתן לקבלו בצבעים, צהוב, אדום וירוק. דרגת הקושי של היהלום היא 10 שזו דרגת קושי הגבוהה ביותר של חומרים בטבע.

קרא עוד »

יוטה

אחד מהסיבים הטבעיים הזולים ביותר שאותו מפיקים מצמחים מהסוג Corchorus. הוא סיב צמחי ארוך, רך ומבריק שניתן לטוות לפתיל גס וחזק.המצוי בשימוש מן המאה ה- 19 .שנאסף בעונה הגשומה הגדל באופן המיטבי באקלים חם ולח. היצרניות העיקריות של יוטה הן הודו, בנגלדש וסין. בצורתו הגולמית משמש בעיקר לשם הכנת בד המשמש לאריזת כותנה גולמית ולהכנת שקים ובד גס.אפשר להשביח את איכותו ולערבבו עם משי וצמר ליצירת אריגים לבית ולאופנה .

קרא עוד »

יוניסקס

בגדים המיועדים להילבש על ידי גברים ונשים כאחד. היו פופולאריים מאוד בשנות ה- 60 וה- 70. סגנון היוניסקס החל בשנות ה- 60 כאשר הנשים החלו ללבוש מכנסיים גבריים , והגברים לבשו חולצות פרחוניות בצבעים מתוקים.

קרא עוד »

יועצת תדמית

כשאנחנו חושבים על צירוף המלים יועצת תדמית עולה במוחנו דימוי מעולם העסקים שקשור לחברות גדולות ולעסקאות של מיליונים. האמת היא שעבודתה של יועצת תדמית נוגעת לעולמנו באופן הרבה יותר קרוב. בעולם שבו תדמית היא הדבר החשוב לנו ביותר, בעידן שבו כרטיס הכניסה שלנו לחוגים חברתיים, משרה נחשקת או מסיבה יוקרתית טוב שתהיה לנו יועצת מקצועית שאחראית על התדמית שלנו.

קרא עוד »

ירוק

מאפיין את הטבע, תרכובת של צבעי היסוד כחול וצהוב. נתפס כצבע מרגיע ולכן משתמשים בו בבתי חולים.

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד