מילון מונחים

רבידה

אריג המונח על הגוף באלכסון , באופן חופשי וקולח , כשהוא נופל בקפלים רכים ולא שווים המונחים זה מעל גבי זה . הרבידה מושגת בדרך כלל בטכניקה של דיגום

קרא עוד »

רבלון

חברה למוצרי קוסמטיקה שנוסדה מעט לפני מלחמת העולם השנייה, בעיצומו של המשבר הכלכלי בארה"ב. מייסד החברה הוא צ"ארלס רבסון, יהודי ממוצא מזרח אירופי שחי בארה"ב ושם החברה מורכב מצירוף אותיות שמו  ושמו של הכימאי ג"וזף לחמן. בשנת 1932 יצא מוצרה הראשון של החברה, לק לציפורניים שמשווק עד היום. הדוגמנית הראשונה של רבלון הייתה הדוכסית מווינדזור. אחת ההמצאות הבולטות של רבלון היא המייק אפ הנוזלי, פטנט משנות ה-50 שזיכה אותם בפרסים רבים.

קרא עוד »

רוברט פיגה – Robert Piguet

מעצב אופנה יליד שוויץ, בשנת 1918 הגיע לפריס ועבד כמתמחה אצל רדפרן ופוארה. בשנת 1933 הקים את בית האופנה שלו והעסיק כמה מגדולי המעצבים הצרפתיים, ביניהם: באלמין, בוהן, דיור וג"יבאנשי. רוברט אף עיצב תלבושות לתיאטרון, סגנונו היה דרמטי – רומנטי.

קרא עוד »

רוכסן

רוכסן או ריצ'רץ' הינו מנגנון המשלב שתי שורות זיזים ומגוף בעזרתו ניתן לסרג את שורות הזיזים זו בזו, ולהפריד ביניהן, ובכך לאפשר פתיחה וסגירה נוחים ומהירים. רוכסנים משמשים בתעשיית הטקסטיל לעתים קרובות במקומם של כפתורים. כן נעשה בהם שימוש בחפצים נוספים, כגון תיקים. הרוכסן פותח בנפרד על ידי ממציאים רבים החל בשנת 1851. הפטנט לרוכסן בן זממנו נרשם בארה"ב ב-1917

קרא עוד »

רומיאו גיגלו

מעצב אופנה יליד איטליה. ג"יגלי למד אדריכלות אך עבר לעיצוב אופנה. ב- 1984 הציג את האוסף הראשון שלו וזה נחל הצלחה מיידית. סגנונו המיוחד, המבוסס על צבעים שקטים ואריגים רכים וקולחים , השפיע במידה ניכרת על האופנה האיטלקית . בגדיו עוטפים את הגוף ברבידות בהשפעה קלאסית אבל הם מודרניים ביותר בגישתם. בגדי הנשים שהוא מעצב הם בסגנון רומנטי ומתאפיינים באריגי קטיפה ובשכמיות או במותניות רקומות. באמצע שנות ה- 80 הגיע ג"יגלי לשיא פרסומו המקצועי והשפיע על מעצבים רבים.

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד