לאחר שטיפלה בבנות החזה הגדול, אורלי שי נחלצת לעזרתן של שטוחות החזה.

שלושת כללי הזהב שלה יעזרו לכן להשיג את מראה פמלה אנדרסון, מבלי לשכב על שולחן המנתחים.

זוכרים את כרמית, חברתי שסבלה מנוכחותם המכבידה של זוג דדיה? אני שמחה לבשר שהיא מסודרת ומחוזקת.

שמחה לבשר שהיא מסודרת ומחוזקת. הקפה השבועי שלנו היה גדוש עדכונים עסיסיים ועוד התקדמות מעניינת אחת. המלצרית האנמית שלנו החלה, סוף סוף, להתייחס אלינו בכבוד.

בחן פולני היא התקרבה אלינו, וביקשה עזרה תוך שהיא מורה בסנטרה על בית חזה שטוח כמעט לחלוטין. התאפקתי לא לנקום בה על שנה של התעלמות מופגנת ולבשר לה שרק אלוהים (והמנתח) יכולים לעזור לה. אך מכיוון שייעוץ יופי הוא פרנסתי, שלפתי את שק הטיפים שלי לחזה קטן. אותו פנקס שמשמש אותי כל בוקר.

חזה קטן יסומן בדרך כלל בגביע והיקף קטנים: גביע (cup) במידות A  B –A, והיקף בית חזה שנע בין 75-60. ככל שהיקף בית החזה יהיה רחב וגדול יותר, החזה יראה קטן.

יתרון: לא הכול תלוי בחזייה. בעלות חזה קטן לרוב אינן סובלות מבעיית משקל עודף וקל להן "לפשל" במידה או בגזרה של החזייה. אין מה שייפול, יזלוג או ייקפץ באי נוחות, והחזה לא נופל כל כך בקלות
חיסרון: חזייה רופפת יכולה ליצור מראה שטוח ומעוך. במקום לאסוף את מה שיש וליצור חזה מלא ומדושן, נוצר מראה מדברי עם שתי גבעות קטנות, עשויות ספוג, שנעלמות עם קו החזייה. תוסיפו לתמונה גם תחרה והנה צמחה גבעת טרשים.

היקף החזה: גם בעלות חזה קטן צריכות לדאוג שהחזייה תשב צמוד לבית החזה. טיפ: ריכסו את החזייה (על הקרס החיצוני מבין השלושה) והרימו שתי ידיים. החזייה מתרוממת בחלקה הקדמי על הדדיים? סימן שהיא לא מהודקת כראוי.

הגביע המושלם: מטרת הגביע היא לאסוף את החזה, להרים ולעגל אותו. החיבור בין שני הגביעים צריך לקיים את שלושת הכללים הבאים:

צר: חזה כבד חייב בתמיכה רחבה, לחזה קטן מספיקה פיסת בד כחיבור בין שני הגביעים.

קצר: לכנס את החזה ולא למרוח אותו לצדדים

מפתח ארוך ודק: ארוך כדי שלא יחצה את הגבעות החדשות שיצרנו, ודק כדי שלא תיווצר מדרגה בין החזה לחזייהחזייה שבדרך כלל עונה על הקריטריונים נקראת חזיית הפלא.

כדי שלא נישאר עם חזה זקוף במרכז הגוף וכלום בצדדים, אני ממליצה למתן את כינוס החזה או להוסיף כריות.

ברור לי שיש פריחה מהמילה כריות, ובצדק. כריות הספוג ידועות כמגושמות ויוצרות מראה לא טבעי, שלא לדבר על המגע. כריות סיליקון, לעומת זאת, משלימות את החסר לנו ולא מתיישבות כמו פרוטזה. בנוסף, התחושה נעימה וטבעית יותר.

אזהרה: אל תלבשי חזייה שמגיעה מראש עם כריות סיליקון. הן אף פעם לא מותאמות לך אישית. קני חזייה בהיקף הנכון עם גביע מרופד שמתאים לך, והחליפי את כריות הספוג בסיליקון. אפשר, כמובן, להעביר את השקיות מחזייה אחת לשנייה. טיפ: מחירן של כריות הסיליקון הוא למעלה מ-50 שקלים.

אפשר לקנות מהשוק חזיית סילקון ב-20 שקלים, לפרום בעדינות את השקיות, והנה לך שקיות בזיל הזול.
כל מי שחוששת שה"תרמית" תיחשף מוזמנת להירגע. לגבר שלך מותר לדעת שאת לא מושלמת. גם הוא לא. המטרה היא לייצור חזה פרופורציונאלי למידות גופך, בעיקר כשאת לבושה בבגדים צמודים.

טיפים לבעלות חזה קטן/ גדול מאוד: היזהרו מיצירת משטחים סגורים כמו חולצות עם צווארון ניקי או גולף (צווארון סגור). כמו כן, רצוי להרבות במחשופים נדיבים. לבעלות חזה קטן מתאימות חולצות מבדים קשיחים ומעוטרות במלמלות באזור החזה, שייצרו אשליה של נפח.

ולסיכום: קל יותר להיות בלי, מאשר להיות עם מטען חורג. אם אתן בכל אופן שוקלות "להרחיב", חכו עד גיל 20 למרות שמדובר בניתוח יחסית פשוט ופופולארי זה עדיין ניתוח, ולכן התייעצו עם כמה שיותר גורמים

הכתבה פורסמה לראשונה ב-MSN ב- 19.8.2004

עוד מאמרים בנושא…

בלוג

כללי אירוח עסקי- קוד הטקס

בארוחה עסקית פורמלית הכול מוקפד ורווי גינוני טקס. אלא שכמעט אף אחד מאיתנו לא נולד עם מפת סידורי הישיבה בארוחה פורמלית, וכדי להצליח יש להבין את הקודים המוסכמים.

קרא עוד »
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
גלילה לראש העמוד